Форумът на Хюндай

It is currently 25 Sep 2020, 15:14

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 01 Apr 2008, 22:45 
Луд за връзване
Луд за връзване

Aвтомобил: 207 THP
По идея на колегите от клуба на Рено правя тази тема. Мисля, че ще ни е от полза.
Темата в Клуб Рено

Има доста шофьори на които не им се е случвало да се сблъскат с тази машина наречена КАТ, но се случва(не го пожелавам на никого, но никога не се знае).

Ето процедурата в София:
Отивате и след като влезете има машинки от където се тегли номерче, а на няколко табла можете да следите до кой номер са стигнали до момента и на кое гише е. Хубавото е, че има ред, но все пак се чака доста.
Както каза едно момче- "От ляво са згафилите, а отдясно примерните"(или от ляво са наказателните постановления, а отдясно си получавате книжката).

На машините за номерчета има бележка до коя дата са обработени актовете и има излезли постановления(за София). Ако ви е изтекъл актът, но не е излязло постановлението- отидете на гише 13 без да си теглите номерче за удължаване на срока.

Актовете от провинцията се бавят повече и не се покриват с обявената дата, така че първо минете през 13-то гише да проверите дали ви е излязло постановлението.

Вариантите за билетчетата:
А-Транзитни номера и спиране на МПС от движение.
В-Наказателни постановления(в 12.30-12.40 има реален шанс да са изчерпани вече номерата за В и да сте ходили напразно)
С-Получаване на свидетелство за управление на моторно превозно средство(СУМПС)

Редът е- следите си номерчето, отивате на съответното гише, дават ви документацията, от там на някоя от касите на ПИБ от двете страни на входа, а после обратно на гишето, за да си получите талона(без да си теглите пак номерче).

На касите няма ПОС терминали-носете си пари или ще се наложи да търсите банкомат.

За София:
27/06/2011- обработени актовете до 15/05/2011

За Варна:
caesar wrote:
За Варна моята информация е от началото на годината. Последователност:
1-Вземат ти талона и ти връчват акт, с който можеш да караш 1 месец
2-Отиваш след 1 месец, датата която ти пише на акта в КАТ, и чакаш на гишето, което в дясно от входа (ГОЛЯМАТА ОПАШКА), около 1:30 до 2:30 часа (няма номерчета като в София) с надеждата да ти е излязло постановлението. АКО ти е излязло постановлението има 2 варианта, или ти вземат книжката (както стана с мен) или си плащаш акта и ти връщат талона. Ако ти вземат книжката....акта може да си го платиш когато искаш на касата (най-добре преди да си вземаш книжката), която е на входа на кат. Но не се залъгвайте да чакате на случайно гише, едното е за плащане на актове, другото е за някаква друга измислена дейност!!!!!!!!
Когато дойде заветният ден, в който трябва да си вземете придобитата ви по служебен път от органите на КАТ ВАША книжка, трябва да си запишете час на входа на КАТ за да ви докарат книжката на гишето. Преди да се наредите да чакате да си я вземете, трябва да си изкарате бележка, че не дължите никакви глоби към КАТ, от съседното гише (дъното в ляво) и чак след това можете да се наредите на заветната опашка за книжката.

Ако не ви вземат книжката, след като си вземете постановлението, плащате си глобата на касата на банката и отивате на гише 20 ако не се лъжа и ви връщат талона.

Пожелавам ви да не ви се налага да се занимавате с ВАРНЕНСКИЯТ КАТ.
P.S. Дано да не четат катаджии, че ще има да ми махат с палката...

P.S. Ако ми подавате инфо за датите ще ъпдейтвам темата, а ако давате инфо и за други градове ще ги добавя ;) Дано не ни се случва да се разправяме с тези неща, но...

Last edited by devilbo on 23 Mar 2009, 11:40, edited 34 times in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 05 Apr 2008, 21:51 
Потребител
Потребител

Аз трябва да ида до КАТ да си удължа акта , защото ми взеха талона и тъй като книжката ми е от Добрич то сега талона ми е там , а аз съм в София и карам с изтекъл акт. Регистрацията на колата ми е ОВ и незнам още не съм я пререгистрирал. Както казваш направо на гише 13 ли да ида и колко ще ме мотаят там ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: 06 Apr 2008, 01:16 
Напреднал
Напреднал

За Варна моята информация е от началото на годината. Последователност:
1-Вземат ти талона и ти връчват акт, с който можеш да караш 1 месец
2-Отиваш след 1 месец, датата която ти пише на акта в КАТ, и чакаш на гишето, което в дясно от входа (ГОЛЯМАТА ОПАШКА), около 1:30 до 2:30 часа (няма номерчета като в София) с надеждата да ти е излязло постановлението. АКО ти е излязло постановлението има 2 варианта, или ти вземат книжката (както стана с мен) или си плащаш акта и ти връщат талона. Ако ти вземат книжката....акта може да си го платиш когато искаш на касата (най-добре преди да си вземаш книжката), която е на входа на кат. Но не се залъгвайте да чакате на случайно гише, едното е за плащане на актове, другото е за някаква друга измислена дейност!!!!!!!!
Когато дойде заветният ден, в който трябва да си вземете придобитата ви по служебен път от органите на КАТ ВАША книжка, трябва да си запишете час на входа на КАТ за да ви докарат книжката на гишето. Преди да се наредите да чакате да си я вземете, трябва да си изкарате бележка, че не дължите никакви глоби към КАТ, от съседното гише (дъното в ляво) и чак след това можете да се наредите на заветната опашка за книжката.

Ако не ви вземат книжката, след като си вземете постановлението, плащате си глобата на касата на банката и отивате на гише 20 ако не се лъжа и ви връщат талона.

Пожелавам ви да не ви се налага да се занимавате с ВАРНЕНСКИЯТ КАТ.
P.S. Дано да не четат катаджии, че ще има да ми махат с палката...

Profile  

Post subject:
PostPosted: 06 Apr 2008, 23:36 
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Santa Fe
хмммм номерчетата не са ли само за актове?

Profile  

Post subject:
PostPosted: 07 Apr 2008, 08:12 
Луд за връзване
Луд за връзване

hooligans wrote:
хмммм номерчетата не са ли само за актове?

За съжаление не. :(

Profile  

Post subject:
PostPosted: 07 Apr 2008, 10:31 
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Accent GL 1.5 CRDi
devilbo wrote:
alexbg wrote:
Аз трябва да ида до КАТ да си удължа акта , защото ми взеха талона и тъй като книжката ми е от Добрич то сега талона ми е там , а аз съм в София и карам с изтекъл акт. Регистрацията на колата ми е ОВ и незнам още не съм я пререгистрирал. Както казва
Презаверка на акта могат да ти направят и в КАТ-София (на 13-то гише), за да можеш да си идеш до Добрич и да си вземеш талона. Аз преди това съм го правил винаги, когато ми вземат талона и след това трябваше да си ходя до Враца, за да си го прибера. Презаверката става бързо и за нея не се тегли билетче.

А за регистрацията, по принцип в едномесечен срок след придобиване на автомобила трябва да го прехвърлиш на твое име и да го регистрираш в данъчното. След този срок се налагат глоби :)

:offtopic1: Да не би твоето купе да е едно черно с двойка кръгли фарове, ОВ 2922 А... дето го гледам всеки ден в уличките м/у х-л Родина и х-л Шипка?

Profile  

Post subject: Оффф
PostPosted: 07 Apr 2008, 18:52 
Потребител
Потребител

Благодаря за обясненията, доста полезни съвети :D Добре, поне ми стана ясно , утре отивам в кат да ми удъжат акта с 2 месеца. А може ли да я пререгистрирам ако имам неплатен акт :?:

Бтва номера ми е ОВ 2625 АХ и е сиво купето :-)

Profile  

Post subject: Ок
PostPosted: 12 Apr 2008, 02:35 
Потребител
Потребител

За 10 мин се оправих в кат . началото на другия месец ще я пререгистрирам.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 14 Apr 2008, 21:22 
Луд за връзване
Луд за връзване

Аз като ходих нямаше много голяма лудница за регистрация, а ако си бил на 13-то гише е бързо ;)

Благодарности на екипа на клуба, че направи темата важна. :beer2:
Инфото е полезно надявам се, но да не се случва на никой. Нека си ни е само за инфо. ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: 22 Aug 2008, 06:04 
Напреднал
Напреднал

ъъъмх .. аз имах 2 по 20 лв за неправилно спиране ( за което си имам и снимки и видео че е правилно , ама айде да не се заяждам с "органите на власта ). Платих си ги онлайн - мноо по-лесно е и по-безболезнено.
Отивате в банката дето имате открита сметка и си трансферирате въпроснатат сума от вашата сметка към сметката оказана в акта, като споменавате че става дума за акт. Готово :roll:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]