Форумът на Хюндай

It is currently 09 Dec 2019, 15:19

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: 14 Jan 2016, 13:38 
Нов
Нов

Здравейте,

Обмислям варианта за слагане на чип и ми трябва съвет дали този двигател е проблемен. Ще бъда благодарен ако някой е слагал чип и сподели своето мнение.
Колата е купувана нова от Hyundai сега е на 160 хил км. ,а съединителя е сменян преди 30 хил.км.Засега не съм имал проблем с двигателя/турбо/DPF/EGR .Възнамерявам да я карам още 60-70 хил км ,но се чудя дали този чип няма да доведе до някой тежък ремонт. По принцип не съм агресивен шофьор и двигателя не е напъван много.
Благодаря предварително.

Profile  

PostPosted: 14 Jan 2016, 15:15 
Напредващ
Напредващ

Aвтомобил: Santa Fe CM 2.2 CRDi
Здравей колега,

Тук във форума има хора, които са твърдо против чиповете и са демонтирали своите на момента.
На моето СантаФе чип е слаган на 90000 км от предишния собственик (P-Box, в официалния сервиз на Хюндай) и предполагаемо с него колата харчи 1 на сто по-малко и трябва да е по-мощна и пъргава.

Правил съм си експерименти да карам с изключен чип (може да се деактивира временно със свързване на един кабел на маса) и честно казано, голяма разлика не усетих. На моменти си мислех че има повече "ряз" при ускорение, когато е с чипа, но може и да е субективно. На междуградско пък въобще не се усеща никаква разлика. В крайна сметка го оставих включен, и сега е на 180000 км без проблеми с двигателя.

Личното ми мнение е че ако и да не вреди, то не носи и кой-знае каква полза, която да оправдае разхода по монтирането му (и евентуални рискове). Особено ако възнамерявам да карам колата само още 60 хил. преди препродажба.

Profile  

PostPosted: 14 Jan 2016, 15:55 
Потребител
Потребител

Aвтомобил: Santa Fe 2.2 CRDi
@mirdgo

Моя брат има Санта фе от 2007, ако не се лъжа, с чип. Поставен е по поръчка на първия собственик на автомобила (брат ми е втория) веднага след покупката, тоест колата е ползвана само с него. Брат ми я купи когато беше на едва 19 000 км. В момента е накъм 130 000 и не е имало никакви проблеми по двигателя, включително и печално известния такъв със съединителя. Гориво – само от Еко, в редки случаи ОМВ. Брат ми не е от бавните шофери, но само извън града, а и да караш бързо невинаги е = високи обороти. Той твърди, че разхода му е по-нисък от на колеги със същият модел, но без чип, че "двигателя реагира по-бързо в ниските обороти, но не се усеща значително предимство откъм мощност". Добави също "Не значи, че не се усеща, но не очаквай чудеса."

Присъединявам се към мнението на Rosoft – губи ми се смисъла главоблъскането и набутването, ако ще я продаваш.

Profile  

PostPosted: 24 Apr 2016, 19:49 
Нов
Нов

Aвтомобил: Santa Fe
Пробвах (P.box) на Санта Фе 2008г. 2,2CRDI 155к.с. автомат. Предлага се от варненска фирма, твърдят, че е италианска разработка и направа. Мощността се увеличи - изчезна диз."дупка". Разполагаш с мощност още при ниските обороти. Ако 130 км/ч на темпомат (магистрала), ги постигаш с около 2800-2900 оборота, с P.box-а ги постигаш при 2500 оборота. Разхода пада чувствително с 1 - 1,4 л/100 км. (по отчет на бордкомп.). НО: 1.Двигателя стана по шумен (независимо от ново/старо масло и филтри). 2.Между 1900 и 2000 оборота се появи "прехълцване" при наемане. Ако за Вас карането е само мощност и скорост - препоръчвам. Ако първите Ви две изисквания към колата са "да работи тихо и да вози меко" - задръжте, изчакайте да Ви мине мерака. :)

Profile  

PostPosted: 25 Apr 2016, 09:35 
Нов
Нов

Aвтомобил: Hyundai Santa Fe
И аз бях пред същата дилема преди месец два. Имай предвид следното:
1. Пбокс - имах такъв и го махнах, не виждах никакъв ефект нито откъм вървене, нито откъм разход, единствения му плюс е че лесно се маха и слага.
2. Според мен истината е в промяната на горивните карти и налягането на турбото. Да се чипосаш така обаче е нужно да махнеш ДПФа за да нямаш проблеми после, защото оригиналния софт на ЕКУто се грижи от време на време да изгаря натрупаните сажди, което не е ясно как е се случи след като се чипоса.
Та с две думи ако нямаш проблеми с ДПФ и ЕГР по добре не си слагай таралеж в гащите. Ако ДПФа са ти го откраднали или е заминал, то тогава си струва упражнението. Някои даже за още малко пари софтуерно премахват и ЕГРа.

Profile  

PostPosted: 18 Jan 2017, 13:32 
Нов
Нов

Power box няма да слагам. Мисълта ми беше да ида в сервиз който се занимава само с това и да преработят софтуера на колата . Както каза колегата Tito да се променят горивните карти и налягането на турбото.
Как мога да разбера колата дали има ДПФ?

Profile  

PostPosted: 18 Jan 2017, 14:13 
Напреднал
Напреднал

Колеги не се занимавайте с глупости,защото намирате работа на сервизите след това :D :D :D :D ,ако искате бърза кола си вземете Дженезис Купе ;)

Last edited by MITKO_DVD on 18 Jan 2017, 16:14, edited 1 time in total.

Profile  

PostPosted: 18 Jan 2017, 14:44 
Нов
Нов

Aвтомобил: Hyundai Santa Fe
mirdgo,
Ти след една година се сети да си провериш темата ли? :))) Даже бях забравил че съм писал тук :)
А и щом една година нищо не си правил, по добре недей :)

Profile  

PostPosted: 21 Jan 2019, 14:03 
Нов
Нов

В крайна сметка колата е чипосана и вече 10 хил км я карам.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]