Форумът на Хюндай

It is currently 29 Sep 2020, 07:56

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Accent tuning
PostPosted: 12 Jul 2014, 17:19 
Нов
Нов

Aвтомобил: Accent 1.3 12v 86кс.
Първо извинявам се,ако има такава тема вече. Колеги от край време ми се въртят във глвата няколко въпроса... Мисля си,да позасиля Ачко малко,искам го още по-голям бегач :D Първо: възможно ли е мотор от Купе (2.0) да влезне в моя кош(Акцент 2001 2 врати) барабар със всичките си карантии,а именно мотор,скрости и всичко останало. Второ: от къде мога да си намеря мотора от ГТ версията? Джантите,спойлера и целия кит от ГТ изпълнението? Идеята ми е,ако е възможно разбира се,да му сложа двойка мотора и да го форсирам малко,а после всичко останало(окачване,гуми,джанти... знаете за какво говоря). Благодаря още веднъж на колегата,който ми писа за проблема със скоростите! :good: Просто обичам Акцента си,и ще го карам докато е възможно. Ще чакам коментари!

Profile  

Post subject: Re: Accent tuning
PostPosted: 13 Jul 2014, 23:57 
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Sonata'95 2.0L GLS
По-принцип ->няма невъзможни неща...
Мотор (2.0л) ще влезе...(дори и трудно, или много трудно), тампоните/окачването на мотора трябва да се преправи... ЕКУ-то трябва да се смени с това на другия мотор (а той дали ще е ОК...?)
Окабеляването също ще трябва да се преправя или сменя с това на "новия" мотор.
Регистрация в КАТ, технотест, нов талон (ако се стигне до там...)
Моторът 2.0 е по-тежък - ще трябва "модване" на предното окачване... Скоростната кутия и спирачките също...
...Има и още доста подробности...
По-скоро помислете за смяна с друг автомобил... (ако ще е Хюндай - примерно Елантра или Соната).
Форсиране, тунинг, "чип-тунинг" - забравете, само пари "на вятъра" и допълнителни излишни проблеми...
Гуми и джанти - според предписанието на производителя за конкретния модел...
То и 18" джанти могат да се сложат, но натоварването на определени детайли/възли ->става друго...
Съответно и смяната им ще е по-честа...

Profile  

Post subject: Re: Accent tuning
PostPosted: 16 Jul 2014, 00:42 
Нов
Нов

Aвтомобил: Accent 1.3 12v 86кс.
Ясно,благодаря за отговора. Виждал съм други Акценти със този въпросния 2.0 мотор от Купе,но във чуждестранните форуми. В крайна сметка,ако сметна всички необходими неща и време,които ще ми трябват,по-добре наистина да си взема друга кола,но аз си обичам Акцента и ще го карам,докато умре тотално. Просто купето ме радва,самата форма,но не е това причината,поради която го карам,само споменавам. Иначе колите,които искам да си взема са доста. Аз обичам японските и корейските автомобили,от други не се интересувам,не случайно съм тук. А иначе някаква евтина алтернатива да позасиля 1.3 мотора? Или загуба на време?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]