Форумът на Хюндай

It is currently 13 Aug 2020, 00:44

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Author Message
PostPosted: 29 Dec 2016, 10:49 
Нов
Нов

Aвтомобил: Hyundai terracan 2.9
Колеги моля за помощ. От известно време имам проблем с антифриза. Губи много течност на 800км. Губи 5л. Не капи от никъде, не надува системата и не пуши. Впрочем пуши като е студен после спира. По някога я забелязвам че 15 минути пуши после спира да пушим после пак пуши и така. Носих го в Хюндай и след обстоен преглед ми казаха че не виждат проблем. Носих го и във фолксваген където надува ха системата мериха компресия и правиха някакъв тест със лакмуси и ми казаха че автомобила е добре. Е като е добре ходих от Русе до Малко Търново и обратно и доливах отново около 5л антифриз. Вече не знам къде да го нося

Profile  

PostPosted: 29 Dec 2016, 11:15 
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Теракан 2.9 CRDI
Колега , това с носенето не го разбрах -може би искаш да кажеш , че си го закарал :grin:
Това , че губиш толкова охладителна течност 100 % означава , че или го изгаря , или изтича от някъде.
Въпроса е да се установи със сигурност кое от двете е . Нещата не са толкова трудни , но съвета ми е да си смениш майсторите. Няма как при тази ситуация да те убеждава , че всичко е на ред.

Profile  

PostPosted: 29 Dec 2016, 11:50 
Нов
Нов

Наясно съм колега но вече не знам къде да гарантира за карам. Сега ще смъкнат да видя топлообменника на ЕГР-а и мисля да огледам около турбината че виждам че и тя е с водно охлаждане

Profile  

PostPosted: 29 Dec 2016, 11:54 
Нов
Нов

Интересното е че като надуят системата през отвора на термостата на 1 атмосфера го държи без да губи налягането. Не знам дали е важно но проблемът започна след като смених термостата

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 94 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

All times are UTC + 2 hours [ DST ]