Форумът на Хюндай

It is currently 12 Aug 2020, 23:41

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 09 Feb 2016, 15:49 
Нов
Нов

Aвтомобил: HYUNDAI TERRACAN 2.9
Здравейте приятели проблема е следния като включа 4H и навия почти пълен ляв или десен волан се усеща едно пукане и прехапване колата подскача на прав волан няма проблем

Profile  

PostPosted: 09 Feb 2016, 18:06 
Напреднал
Напреднал

Aвтомобил: Теракан 2.9 CRDI
:o Това , ако си с раздатка EST ,просто забрави да го правиш на сух асфалт!!!
Предполагам , че ако дадеш повече подробности , ще получиш и по-смислени отговори.

Profile  

PostPosted: 09 Feb 2016, 21:10 
Нов
Нов

Имам го от 8 месеца и ми е първия джип не разбирам от 4x4 модела е 2002г. 2,9 150к.с, включването е ръчно 2H 4H 4L. За първи път ми го направи в големия сняг, паркирах напред с навит ляв волан и като стъпи от снегът на асфалта се усети все едно превърта верига на велосипед изправих волана дадох назад после напред и нямаше проблеми и от тогава ме е страх да включвам 4H. Днес реших да пробвам с лек десен на 4H на асфалт и пак го направи, проблема е само когато завивам.

Profile  

PostPosted: 10 Feb 2016, 09:04 
Напреднал
Напреднал

Колега Пепи , радвай се - всичко с предният ти мост е на ред. Поради липсата на междуосев диференциал , парт тайм раздатката работи точно така на твърда повърхност. Поради това 4х4 H се използва само на повърхности , на които е възможно приплъзване на гумите -сняг,кал,мокра трева,пясък. 4 WD Low /понижаващата предавка , бавните или по старому - демултипликатора/ се използва при изключително тежки терени или преодоляване на големи наклони. Не си прави експерименти с 4х4 на твърди и сухи повърхности /особено с навит волан/ , защото може да разтегнеш веригата на раздатката и куп други неща , ремонта на които хич не е евтин.Препоръчвам ти /в интернет има достатъчно информация/, да се запознаеш с това , което караш , възможностите му и начините на употреба , за да нямаш неприятни изненади. По принцип Теракана е доста дуракоустойчив , но и той , както всяка техника си има предел на здравина. ;)

Profile  

PostPosted: 10 Feb 2016, 16:22 
Нов
Нов

Благодаря колега Дарт за подробното обяснение :good:

Profile  

PostPosted: 31 Jan 2017, 08:20 
Нов
Нов

Aвтомобил: Hyundai Terracan
Здравейте Колеги!
Да споделя и аз проблемите си с моя Теракан 2005 163 кс Автоматик
Преди няколко седмици не можех да включа 4Н и имах проблеми в снега.В сервиза на Хюндай колата стоя няколко часа на топло и включи.Според тях е имало влага по маркучетата за вакуума,които обаче са си в добро състояние.Сега обаче не може да изключи 4Н.Опитвах какво ли не,но не става.Ще бъда благодарен ако някой сподели идеи и даде съвет.
Благодаря предварително!
Радо

Profile  

PostPosted: 31 Jan 2017, 08:54 
Напреднал
Напреднал

Здравей колега!
Така както описваш проблема предполагам , че си с 3 положения на копчето за режимите. Най лесния вариант е да го вкараш в топъл гараж или някой топъл паркинг . Така ,там където имаш лед по системата ще се размрази. Другият вариант е да легнеш под него /или на подемник/ и ръчно да освободиш актуатора за предния мост. После вече ще трябва да си провериш от къде точно е проблема -соленоиди,вакумни маркучета,самият актуатор.Това го казвам , при предполагаемо изправно моторче за режимите на раздатката.

Profile  

PostPosted: 01 Feb 2017, 08:13 
Нов
Нов

Благодаря Дарт за бързия и изчерпателен отговор!Сега остава да намеря компетентните хора ,които могат да отстранят проблема :) Ако някой може да препоръча сервиз или специалист ,ще бъда благодарен!
Безаварийно шофиране на всички колеги!

Profile  

PostPosted: 01 Feb 2017, 08:59 
Напреднал
Напреднал

Мое мнение - ако смяташ , че не можеш да го направиш сам /аз също не съм механик , но такива неща си ги правя сам/ - най-добре в сервиз за корейски автомобили ,такива , които разбират от Теракан , а не да се учат на него.Въпреки , че споменаваш , че е бил в сервиз за Хюндай и доколкото разбрах там не са направили нищо :? .Не казваш също какво е положението , когато въртиш копчето - светят ли иконите на таблото и дали загасват.Чуваш ли щракането на соленоидите за вакума -на отворен преден капак се чува.Намират се около десния калник/по посока на движение/.Как точно определи , че предния мост е зацепен ?Най-накрая -възможно е и да имаш проблем с протрити кабели - снопа от купето излиза на гадно място под преден десен подкалник и не е много добре изолиран.

Profile  

PostPosted: 01 Feb 2017, 09:52 
Нов
Нов

За мое съжаление,сам не мога да се справя.На таблото свети 4Н постоянно и не се влияе от копчето.Не се чува никакво щракане.Предния мост е зацепен със сигурност и това ме притеснява ,защото знам че това може да доведе до по-сериозни проблеми

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]